Liga, liga, liga (kliknij)

Ten weekend był dla brydżystów niezwykle absorbujący. Ligi centralne zakończyły rundę zasadniczą, na szczeblu okręgu rozpoczęliśmy zmagania ligowe.

W Ekstralidze Value Media Team kończy rozgrywki na szóstym miejscu, gwarantując sobie pobyt w Ex. na przyszły sezon z szansami walki o medale. Lekko nie będzie, gdyż najprawdopodobniej pierwszą przeszkodę będzie stanowić niezwykle silna ekipa Odmet.

W I lidze w grupie N Synis Opole zajmuje po rundzie zasadniczej 7 miejsce, gwarantując sobie grę na tym szczeblu rozgrywek w przyszłym sezonie, jednocześnie nie przekreślając możliwości walki o awans w tym sezonie. Ale aby tak się stało, brydżyści z Opola musieliby wygrać kolejno cztery bardzo trudne mecze. W I lidze grupy S brydżyści MKS Strzelce Opolskie kończą rundę zasadniczą z dorobkiem umożliwiającym im walkę o utrzymanie w tzw. „kotle czarownic” i aby utrzymać się w lidze, będą zmuszeni wygrać trzy kolejne mecze. Zadanie niełatwe ale są szanse i trzymamy kciuki.

W drugiej lidze byliśmy reprezentowani przez Rodło Opole i RSB Brzeg. Niestety obie ekipy zapłaciły frycowe i przyjdzie im walczyć o utrzymanie się w tzw. „kotle czarownic”, co oznacza, że aby się utrzymać obie drużyny będą musiały wygrać 3 kolejne spotkania fazy play off. Zadanie wykonalne i trzymamy kciuki.

W lidze regionalnej po dwóch kolejkach, na razie bez niespodzianek. Faworyci górą i raczej większych niespodzianek nie spodziewałbym się na tym szczeblu rozgrywek.

Z poważaniem

Andrzej Skotniczny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *