Komunikat 1_2024 w sprawie DMP, GPO, MPP oraz odznaczeń członków PZBS (kliknij).

Bardzo napięty mamy kalendarz rozgrywek w okresie przedwakacyjnym. Dlatego bardzo proszę na bieżąco śledzić, to co do zaoferowania ma Opolski Związek Brydża Sportowego. Przed Mistrzowską Majówką musimy wyłonić reprezentację Okręgu na te zawody, w kwietniu kończymy rozgrywki ligowe, jednocześnie rozpoczęliśmy cykl turniejów Grand Prix Opolszczyzny a przed Nami wiele atrakcyjnych imprez na szczeblu centralnym.

  1. Rozgrywki ligowe DMP 2023-2024 Wyniki ligowe (kliknij) 

Za Nami część rozstrzygnięć na szczeblu centralnym. Trzeba przyznać, że zbytnio powodów do dumy nie ma. W Ekstraklasie Group One musi walczyć o możliwość zagrania w barażach o utrzymanie, chociaż byli typowani do walki o medale. Synis Opole praktycznie jedyna ekipa która wykonała swoje zadanie, zajmując 8 miejsce w I-szej lidze zapewnili sobie udział na tym poziomie rozgrywek w przyszłym sezonie. Na II-ligowym poziomie, MKS Strzelce muszą jeszcze w barażach powalczyć o utrzymanie a Blotka Dobrodzień po roku bytności opuszcza ligi centralne. W III lidze jesteśmy już na finiszu rozgrywek i większych niespodzianek nie widać. Prowadzi ekipa z Brzegu i raczej trudno spodziewać się innego rozwiązania niż powrót tej ekipy do II ligi. Ale dopóki karty w grze, nic nie jest pewne.

 2. Grand Prix Opolszczyzny 2024

Schemat rozgrywek podobny do tego z lat poprzednich w oparciu o Regulamin GPO 2024 (kliknij). Za nami pierwszy turniej z cyklu GPO 2024 (perfekcyjnie zorganizowany „Śnieżny Płatek” w Dobrodzieniu. W marcu i kwietniu zorganizujemy turnieje nr 2 „Obdaruj konkurencje” i 3 „Mistrzostwa Polski Par 2024”. Cykl GPO podnosi niewątpliwie atrakcyjność turniejów lokalnych a tak naprawdę niewiele kosztuje.  Czekamy na kolejne zgłoszenia. 

Idea turnieju „Obdaruj konkurencję” jest taka, że część graczy a może wszyscy (chociaż nie jest to obowiązkowe) przyniosą gadżety (słoiczek własnoręcznie zrobionych powideł, nalewki czy przetworów warzywnych, przeczytaną książkę czy jakikolwiek fant mogący stanowić pamiątkę uczestnictwa   w tym turnieju. Im więcej atrybutów, tym więcej graczy mogących otrzymać nagrodę. Szczegóły podane zostaną przy zaproszeniu ale jedno jest pewne, że wpisowe nie przekroczy 20 PLN od zawodnika.

3. Mistrzostwa Polski Par 2024

W tym roku rywalizujemy nie tylko o puchary i tytuły ale zgodnie z Regulamin MPP na szczeblu Okręgu 2024 (kliknij) walczymy o możliwość występu od razu o miejsce w półfinale rozgrywek centralnych, które zostaną rozegrane podczas Mistrzowskiej Majówki w Poznaniu. Bardzo proszę kluby, lokalne ośrodki o przeprowadzenie półfinałów okręgowych a listę graczy upoważnionych do gry w finale okręgowym przesłanie drogą e-mailową.

4. Odznaczenie członków PZBS

Bardzo proszę o zgłoszenia zawodników lub działaczy okręgu Opolskiego zrzeszonych w PZBS, których działalność w znaczący sposóv wpłynęła na rozwój lub utrzymanie brydża sportowego w Okręgu Opolskim. Wniosek powinien posiadać 2-3 zdaniowe uzasadnienie, na podstawie którego Zarząd OZBS podejmie decyzję o rekomendacji i zgłoszeniu zawodników do PZBS.

Z poważaniem

Andrzej Skotniczny