Komunikat początkowy rozgrywek ligowych sezonu 2023/2024 (kliknij)

Kolejny sezon ligowy zbliża się wielkimi krokami. Zachęcamy do przygotowania, zgłoszenia drużyn i włączenia się do rywalizacji o prymat na ogólnopolskim jak i regionalnym poziomie.

Regulamin rozgrywek centralnych zostanie przedstawiony przez WG PZBS, natomiast rozgrywki na poziomie III ligi w okręgu Opolskim planujemy rozegrać według ubiegłorocznego schematu. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostaną podane w formie osobnego Komunikatu Zarządu OZBS. Wstępne założenia:

  • Składka członkowska/zawodnicza, zależna od decyzji ZG PZBS, zostanie podana niezwłocznie po publikacji.
  • Opłata startowa dla lig centralnych zależna od decyzji ZG PZBS, zostanie podana niezwłocznie po publikacji.
  • Przewidujemy nieznaczny wzrost składki drużynowej (ok. 100 PLN w stosunku do poprzedniego sezonu). Przy czym dla drużyn III ligi będzie obejmować także opłatę startową.

Pomimo planowanego wzrostu składki drużynowej o mniej niż poziom oficjalnej inflacji, Zarząd OZBS oferuje dodatkowo możliwość obniżenia składki drużynowej poprzez zgłoszenie do rozgrywek ligowych sezonu 2023/2024 graczy urodzonych w 1999 roku i później. Aby móc skorzystać z obniżenia kosztów składki drużynowej o 100 PLN za każdego zgłoszonego zawodnika, kapitan drużyny zobowiązany jest do złożenia deklaracji o rozegraniu minimum 20% rozdań rundy zasadniczej sezonu ligowego przez każdego ze zgłoszonych juniorów.

Z poważaniem Andrzej Skotniczny