Liga, liga, liga (kliknij)

W ten weekend, rozgrywając ostatnie mecze barażowe w ligach centralnych, zakończyliśmy sezon ligowy 2022/2023. Tym razem raczej mniej niż bardziej udany. Podsumowanie zaczynamy od najwyższego szczebla rozgrywek.

W Ekstraklasa wyniki (kliknij) ekipa Value Media Team zakończyła rozgrywki na wysokim, szóstym miejscu, jednak patrząc na skład tej drużyny to mogliśmy marzyć o wyższej lokacie.

W I lidze natomiast czwarte miejsce Grupa N wyniki (kliknij) wywalczone przez drużynę Synis Opole należy rozpatrywać w kategoriach jako takiego sukcesu, tym bardziej, że pierwszą trójkę stanowili ubiegłoroczni spadkowicze z Ekstraklasy. W Grupa S wyniki (kliknij) skazywana na szybkie „pożarcie” ekipa MKS Strzelce Opolskie dzielnie walczyła o utrzymanie i dopiero kilka nietrafionych decyzji w końcówce ostatniego Mecz barażowy Strzelce (kliknij) zadecydowały o tym, że brydżyści ze Strzelec muszą pożegnać się z I ligą. Mimo wszystko duże brawa dla tej ekipy.

W II lidze istny rollercoaster. Po pierwszym zjeździe na prowadzeniu było Rodło Dołek Opole, powodując ogromne zaskoczenie wśród swoich kibiców. Niestety im dalej, tym gorzej i finalnie Rodło Dołek Opole i BPEC Piast Brzeg kończą rozgrywki, odpowiednio na 15 i 16 pozycji, tym samym zaliczając spadek z II ligi II liga Grupa SW wyniki (kliknij)

W III lidze, jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek można było wytypować 3 drużyny, które powinny wieść prym w tegorocznych rozgrywkach. Faworyci nie zawiedli a zwycięsko z tej batalii wyszli brydżyści Blotki Dobrodzień, uzyskując automatycznie awans do II ligi III liga wyniki (kliknij).

Podsumowując: bez pracy nie ma kołaczy a bez armat nie da się wygrać wojny. Niektórym ekipom niestety brakło przynajmniej jednego z tych atutów. Łatwo nie będzie ale nadal utrzymujemy drużyny na wszystkich szczeblach rozgrywek i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie troszkę lepiej.

Z poważaniem Andrzej Skotniczny