Kongres Bałtycki Sopot 15-23.07.2022r

Tegoroczny Kongres Bałtycki był niezwykle udany dla zawodników reprezentujących Opolszczyznę. Z pierwszorzędnych sukcesów należy wymienić kolejne zwycięstwo pary Maciej Hutyra, Jeremi Stępiński w najbardziej prestiżowym turnieju par z cyklu GPPP. Nie mniej wielki sukces odnotował Artur Pomarański, który wraz z kolegami z innych okręgów wywalczył drugie miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju teamów. 

Warto też wspomnieć o sukcesach naszych zawodniczek i zawodników w pozostałych turniejach kongresowych.

W I turnieju kongresowym na szóstym miejscu lądują Maciej Hutyra z Jeremim Stępińskim a na dziewiątym Maciej Dąbrowski z partnerem. W VI kongresowym w pierwszej dziesiątce na ósmej pozycji finiszuje Artur Pomarański z partnerem. W mikstach poszło nam bardzo dobrze: druga lokata przypada Maciejowi z partnerką, siódma Jeremiemu z partnerką. W X kongresowym turnieju, nasi ponownie w czołówce. Tym razem Maciej z Jeremim na 3 miejscu a Artur z partnerem tuż za Nimi.

Pozostałe turnieje też blisko pierwszej dziesiątki co przełożyło się na czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej kongresu, przybliżając nieco Bałtyk do Opolszczyzny. W tej klasyfikacji drugie miejsce zajmuje Maciej Hutyra, czwarty jest Jeremi Stępiński a piętnasty Artur Pomarański.

Pełne wyniki na stronie PZBS:

61. Międzynarodowy Kongres Bałtycki

Z poważaniem

Andrzej Skotniczny

1 thought on “Kongres Bałtycki Sopot 15-23.07.2022r”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *