Starty Opolan Sopot 2021

60 Międzynarodowy Kongres Brydżowy 06-14.08.2021r Sopot

Po roku przerwy, spowodowanej pandemią, Kongres Bałtycki zagościł ponownie w kalendarzu imprez sportowych. W głównym turnieju par wystartowało 179 duetów, w turnieju teamów 38 drużyn co pozwala mieć nadzieję, że jako społeczność brydżowa poradzimy sobie z trudnościami przerwy post covidowej.

Głównie zawodnicy Synis Value Media i Synis Opole reprezentowali nasz okręg w nadbałtyckim kurorcie. Wyniki w pierwszych dniach nie były powalające ale niezłe rezultaty w okolicach 55-57%, to poziom który zawsze pozwala mieć nadzieję, że przy odrobinie farta w którymś z turniejów będziemy w ścisłej czołówce.

Nie trzeba było długo czekać, w III turnieju kongresowym Andrzej Pawlak z Maciejem Dąbrowskim plasują się na 3 miejscu a Anna Sarniak z partnerką na 5 pozycji. W głównym turnieju kilka par w okolicach 57% a najlepsza z nich Mariusz Bartkowski z Jeremim Stępińskim na 17 miejscu. Główny turniej teamów w fazie eliminacji był niezwykle udany dla drużyn z opolanami w składzie. Synis Value Media i Lubomino, w ekipie której występował Artur Pomarański, gładko przeszły do fazy play off. Niestety już w 1/8 obie drużyny odpadają z rywalizacji, co niewątpliwie podrażniło część naszych zawodników. V otwarty turniej par pada łupem Jeremiego z partnerką a w turnieju indywidualnym zapełniamy 2/3 podium. Drugie miejsce dla Artura Pomarańskiego a trzecie dla Rafała Wolańskiego. W X turnieju kongresowym w czołówce ponownie melduje się Jeremi, który z Maćkiem Dąbrowskim meldują się na 5 pozycji.

Niezłe wyniki spowodowały, że byliśmy widoczni w tym Kongresie.

Brawo i czekamy na więcej.

Pełne wyniki na stronie PZBS:

60. Międzynarodowy Kongres Bałtycki (pzbs.pl)

Z poważaniem

Andrzej Skotniczny